Met 25 zeer uiteenlopende wijnregio's, vele tientallen unieke druiven, een rijke traditie en innovatieve wijnmakers zijn Spanje en Portugal een wijnwereld op zich. Een regio waar de kwaliteit de afgelopen 25 jaar bovendien met grote stappen vooruit is gegaan. Er valt voor liefhebbers heel veel te ontdekken op het Iberisch Schiereiland.

Portugal en Spanje combineren eeuwenoude tradities met een zeer moderne wijnbouw. Er wordt aan de ene kant vastgehouden aan traditionele wijnen als Port, Sherry en Madeira.
Tegelijkertijd is de regio zeer vooruitstrevend. Het imago van bulkwijnen is al lang afgeschud. Vooral in het Portugese Alentejo, het Spaanse Catalonië en Castilla y León maken moderne Bodega's wijnen die de smaak van de beginnende en gevordere wijnliefhebber kunnen bekoren.
Spanje en Portugal hebben veel te bieden: Een enorme diversiteit aan unieke 'terroirs', van koele wijngaarden aan de Atlantische Oceaan tot stikhete, zanderige vlaktes in de Spaanse binnenlanden. In die wijngaarden groeien vele tientallen druiven met mooie namen als Treixadura, Baga, Verdejo en Tempranillo. Wijnmakers zijn over het algemeen hoog opgeleid en combineren lokale tradities met moderne inzichten in de wijnbouw.


