service, goede kwaliteit, correcte prijs
Door mijn frequente reizen kom ik dikwijls wijnen tegen die verrassend zijn betreffende kwaliteit. Deze wijnen zijn niet altijd gemakkelijk te verkrijgen. Via AndereWijn heb ik nu toch 2 wijnen kunnen terugvinden en aankopen die toch wel tot de top behoren ... en aan correcte prijzen. Doe zo verder!Jean-Paul Eycken

Negru de Purcari 2005
Het begon allemaal op de Wereldtentoonstelling van 1878 in Parijs. Overlopend van zelfvertrouwen verzamelden de grote Franse wijnhuizen zich voor de internationale blindproeverij. De Negru de Purcari uit Moldavië versloeg ze allemaal. De Fransen staarden apatisch naar hun glas. Je kon een speld horen vallen. Een verrukte Queen Victoria kocht later de hele oogst op.
Mevrouw had smaak, want dit is een opvallend elegante wijn. Lichtvoetig. Met ragfijn rood fruit en een handje licht geroosterde hazelnootjes.
"Even terug naar 1878. Plaats van handeling: de Wereldtentoonstelling in Parijs. Aldaar op de proeftafel: Negru de Purcari. Belangstellenden: te over voor een internationale blindproeverij waar ook de grote rode wijnen uit Frankrijk te proeven waren. De verrassing: groot. Want Negru de Purcari uit het nietige Moldavie kreeg het goud uitgereikt.
Een soort Paris Tasting avant la lettre, de 'legendarische' proeverij in 1976 waar destijds in de Franse hoofdstad een Amerikaanse wijn het ook won van alle gereputeerde Fransjes. In 2008 is daar een middelmatige film van gemaakt (Bottle Shock) en die wijn (Château Montelena) is overigens ook lang zo bijzonder niet als de rolprent ons wil laten geloven.
Dan deze Negru. Mooi materiaal. Opvallend elegant. Lichtvoetig. Met ragfijn rood fruit. Handje licht geroosterde hazelnootjes. Op de een of andere manier veel transparanter en monterder dan je zou verwachten van een voormalige Oostblokker, en bovendien maar 12,5 procent. Zeer eigentijds."
Gepubliceerd in: De Grote Hamersma
| Land: | Moldavië |
| Streek: | Cahul |
| Druif: | Cabernet Sauvignon, Saperavi en Rara Neagră |
| Wijnmaker: | Purcari |
| Drinken bij: | Gegrild of gebakken rood vlees. |
| Op dronk: | 2008 - 2013 |
| Alcohol: | 12,5% Vol. |
| Inhoud: | 75 cl. |
| Sluiting: | Kurk |
© AndereWijn 2008 - 2012 |
Subsites |
Regio's |
Handig |
Informatie |